Štastný Nový burzoblšákový!

Nakoľko začiatok roka a návrat do reality po vianočnom voľne je pre viacerých náročný, tohtoročný Burzoblšák sa bude konať 12. januára a teda až druhú januárovú sobotu. To ale znamená len jediné. Medzi posledným Burzoblšákom v decembri a tým prvým v roku 2019 ubehlo až 6 týždňov a za tú dobu sa určite nazbieralo v šatníkoch a domácnostiach veľa vecí, ktoré treba vytriediť a posunúť ďalej.

Patrí aj medzi vaše novoročné predsavzatia slovo RECYKLOVAŤ? Zaprisahali ste sa, že nepodľahnete povianočným výpredajom v obchodných centrách? Ak ste vydržali, ale vaša duša piští po nejakých nových kúskoch, Burzoblšák je tu možno práve pre vás. Okrem toho, že si u nás dobre nakúpite, podporíte myšlienku znovuvyužitia oblečenia či iných predmetov do domácnosti, kníh, platní a súčasne podporíte aj začínajúcich handmade výrobcov. V prípade, že je vašim ďalším predsavzatím POMÁHAŤ, na Burzoblšáku ste na správnom mieste.

(foto: Ondrej Irša)

Na januárovom podujatí nájdu návštevníci predajné stoly s oblečením a doplnkami pre dámy, pre deti ale aj pre pánov. Okrem šatstva však budú v ponuke ako už tradične aj vinylové platne, knihy, hračky, originálne handmade výrobky ale aj umelecké diela či fotografie, prírodná kozmetika a dekorácie do domácnosti či iné predmety, ktoré u niekoho využitie nenašli, no vám sa možno zídu.

Pre mlsné jazýčky sú už klasicky v zóne s občestvením k dispozícii homemade domáce produkty ako džemy a sirupy, koláčiky, slané a sladké pochutiny, kávička a to všetko si môžete vychutnať v rámci sedenia v našej chillout zóne pri vchode. Určite vám padne zrak aj na Burzoblšák fotostenu, ktorá je od zimných mesiacov novinkou a pokojne sa pri nej môžete pofotiť s vašim najlepším úlovkom.

(foto: Ondrej Irša)

Po príchode si neváhajte zložiť bundu či kabát v našej šatni, ktorá je počas celého podujatia k dispozícii. Na svoje si prídu aj tí najmenší. Pretože Burzoblšák je family friendly priestor, o program pre deti sa postará Detská eventová agentúra Artlandia, ktorá im pripraví program v podobe kreslenia, lepenia, strihania, tvorenia pre deti a maľovania na tvár.

Ako už iste viete, organizátori Burzoblšáku podporujú mnohé neziskové projekty s originálnou myšlienkou. Prostredníctvom tohto komunitného stretnutia im dávajú možnosť odprezentovať svoje unikátne produkty alebo prácu. A nielen to! Organizátori Burzoblšáku vytvorili značku Burzoblšák, ktorá ponúka tričká, tašky, hrnčeky, magnetky, odznaky a ďalšie. Symbolickým výťažkom, zároveň, prispievajú pre dobro iných. Zisk zo všetkých produktov Burzoblšák momentálne putuje na podporu útulku pre zvieratká v Senici. K dnešnému dňu sa podarilo pre rôzne slovenské útulky vyzbierať sumu viac ako 1000 Eur.

Komunita, samozrejme, podporuje aj rôzne neziskové organizácie a občianske združenia pre pomoc ľuďom v materiálnej núdzi. A keďže charitatívne organizácie v Bratislave majú prebytok darovaného oblečenia, Burzoblšák posunul hranice svojej humanitárnej činnosti. Nadviazal spoluprácu so združením na podporu domovov a sociálnych zariadení na celom Slovensku.

(foto: Ondrej Irša)

Burzoblšák online

Burzoblšák online je virtuálna verzia blšieho trhu. Je pre všetkých, ktorí sa neradi “hrabú“ vo veciach ale pritom chcú podporiť myšlienku recyklácie oblečenia a nakupovať z druhej ruky. Je pre ľudí, ktorí sa nikdy nedostali do Bratislavy na Burzoblšák a pritom blšie trhy milujú, ale aj pre pravidelných návštevníkov Burzoblšáku, ktorí milujú secondhand módu. V tomto online „blšáku“ si každý podľa jednotlivých navolených kritérií rýchlo a jednoducho nájde to, čo práve hľadá a naopak posunie ďalej veci, ktoré by určite ešte našli využitie u niekoho ďalšieho. A to všetko aj s podporou útulkov pre zvieratá. Presvedčte sa sami na www.burzoblsak.sk

A pre všetkých, ktorí sa opäť alebo len poprvýkrát chystáte na Burzoblšák – trh, tešíme sa na Vás už 12. Januára 2019 v tradičnom čase od 8.00-14.00 hod. na Drieňovej 16 v Bratislave!

Program:

8:00 – 14:00 hod. zábavná fotostena Burzoblšák
9:00 – 13:00 hod. tvorivé dielne Artlandia
9:00 – 13:00 hod. maľovanie na tvár Artlandia

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/317419685753884/
Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia