Apríl je čas jari i ľahšieho oblečenia!

Konečne je tu jar! Teploty pomaly stúpajú, slniečka máme stále viac a dni sú opäť o niečo dlhšie. S príchodom jarného počasia začíname postupne zhadzovať aj viaceré vrstvy oblečenia a užívame si dlhé prechádzky na čerstvom vzduchu. Kde však najlepšie vymeníte zimný šatník za jarný efektívnejšie a šetrnejšie ako na obľúbenom blšom trhu s názvom Burzoblšák?

Renesancia vášho šatníka

Šetrite životné prostredie a nakupujte ekologicky! Práve recyklácia je alternatívou, ako obmeniť váš šatník bez toho, aby ste museli utratiť majland vo fast fashion obchodných reťazcoch. Nebuďte jedným z mnohých, ale výnimočným originálom! Práve Burzoblšák vám ponúka kreatívny priestor pre nákup vašich unikátnych každodenných i sviatočných outfitov. 

Foto: Ondrej Irša

Miesto pre pomoc

Vedeli ste, že nakupovaním na Burzoblšáku viete pomôcť nielen ľuďom, ale aj zvieratkám v núdzi? Všetci slow fashionisti,dogloveri, catloveri či milovníci handmade produktov a zberatelia starých pokladov z dedkovej povaly hor sa pomáhať! A teraz už naozaj vážne o tom, ako na to… 

Burzoblšák sa venuje charitatívnej činnosti už od samotného vzniku. Svojou aktívnou činnosťou doposiaľ daroval mnoho ton oblečenia ľuďom v hmotnej núdzi i bez domova. No a a kúpou akéhokoľvek produktu s logom Burzoblšák viete dokonca podporiť aj našich „štvornoháčov“!

Foto: Ondrej Irša

Zelený blší trh

V rámci ochrany životného prostredia robia organizátori tejto akcie čoraz viac ekologickejších opatrení. V zóne s občerstvením tak postupne len ťažko nájdete predajcov, ktorí by svoje domáce koláče, limonády, sirupy, džemy a iné pochutiny, vrátane akostnej kávy, predávali v nerecyklovateľných nádobách. 

Aj pre deti

Vieme, že akcia je určená nielen pre všetkých milovníkov second hand módy, ale aj pre maminy a ocinov s detičkami.Organizátori sa preto aspoň na jedno sobotňajšie popoludnie rozhodli odľahčiť rodičov a vytvoriť family-friendly zónupre našich najmenších. V nej si deti už tradične môžu vychutnať príjemné doobedie v spoločnosti animátoriek z detskej eventovej agentúry Artlandia aj s unikátnym maľovaním na tvár a tvorivými dielňami.

Foto: Ondrej Irša

Nemôžete prísť?

Pochádzate z okolia Bratislavy či odkiaľkoľvek zo Slovenska? Ale to vôbec nevadí! Burzoblšák môžete navštíviť i oveľa netradičnejším spôsobom. A síce, v podobe rozšírenej platformy Burzoblšák – online. Tu nájdete opäť čosi iné zo širokej ponuky jedinečných produktov. Burzoblšák je tu predsa pre každého!

Tešíme sa na vás už prvú sobotu v mesiaci apríl, teda 02.04.2022 v tradičnom čase od 8:00 do 14:00 hod. V priestoroch ZŠ Drieňová 16 v Bratislave!

Autor: Mária Horváth