O NÁS

ČO JE BURZOBLŠÁK?

Burzoblšák je komunitné podujatie, organizované každú prvú sobotu v mesiaci okrem výnimočných prípadov v bratislavskej mestskej časti – Ružinov. Je to blší trh alebo aj burza starých vecí, kde si každý návštevník nájde to svoje. Priestorom Burzoblšáku je areál základnej školy Pavla Marcelyho na Drieňovej 16 a čas konania je sobotné doobedie od 8:00 – 14:00 hod.

 Burzoblšák vznikol ešte v roku 2014, kedy však fungoval len na úrovni kamarátskej miniburzy. Od februára 2015 sa však Burzoblšák začal uberať iným smerom a formoval sa ako pravidelný event pre celú komunitu ľudí a záujemcov. Je rajom pre všetkých stylingu chtivých blogerov či fanúšikov second – hand módy nájsť si tam svoje originálne poklady, ktoré v bežných obchodoch nemajú. Cieľom Burzoblšáku je recyklácia a znovuvyužitie starého a nepoužívaného oblečenia. Okrem toho nám ale ide aj o vytvorenie tradície stretávania sa miestnych obyvateľov v Ružinove na podujatí, kde ich bude vždy čakať okrem trhu aj príjemná atmosféra a kde sa počas sobotného doobedia zdržia.

KTO SÚ ORGANIZÁTORI?

Sme dvaja bývalí študenti Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Počas bakalárskeho štúdia sme študovali produkciu na divadelnej fakulte a neskôr magisterský stupeň na filmovej a televíznej fakulte. Už počas bakalárskeho stupňa produkcie sme túžili rozbehnúť vlastný projekt. Vždy nás bavila organizácia kultúrnych a komunitných podujatí. Projekt Burzoblšák bolo niečo, čo sme začali robiť spolu a chceli sme ho premeniť na milú akciu pre Ružinovčanov.

Podujatie sa však postupne rozrástlo a dozvedá sa o ňom viac a viac ľudí z celej Bratislavy. Sme veľmi radi za každú jednu podporu a tešíme sa, že o Burzoblšák je stále záujem. Hlási sa nám množstvo nádejných handmade tvorcov a predajcov a každý mesiac prichádza väčší počet návštevníkov. Našim cieľom je na každom Burzoblšáku ponúknuť plnohodnotný program a zároveň sa snažíme zlepšovať a zdokonaľovať aj prostredie a pohodlie pre predajcov ale aj pre návštevníkov a to každú prvú sobotu o 8:00 hod. pred bránami základnej školy Pavla Marcelyho na Drieňovej 16 v Ružinove.

NAŠE ĎALŠIE PROJEKTY
V ČOM JE BURZOBLŠÁK INÝ OD OSTATNÝCH BLŠÍCH TRHOV A PODUJATÍ?

Chceli sme sa v niečom odlíšiť, pretože v súčasnosti je v Bratislave čoraz viac kultúrnych podujatí a to najmä počas víkendov. Chceme návštevníkom ponúknuť niečo, čo inde nenájdu. Budovať značku Burzoblšák ako niečo, čo tu ostane a kam sa budú ľudia radi vracať aj po niekoľkých rokoch.

Okrem charitatívnej činnosti, ktorou podporujeme detské domovy a domovy pre ľudí v núdzi, útulky pre zvieratá, podporujeme, motivujeme a spolupracujeme s novými značkami a osobami, ktoré pomáhajú či už ľuďom, zvieratám alebo životnému prostrediu. Tiež podporujeme aj začínajúcich handmade výrobcov, prípadne začínajúcich cukrárov, pekárov, predajcov kávy alebo občerstvenia. Na Burzoblšáku pravidelne nájdete šikovných výrobcov, ktorí predávajú svoje výrobky za symbolické ceny.