Na bratislavský Burzoblšák prúdi čoraz viac ľudí. Nezmeškajte ho ani v novembri

V novembri sa každomesačná akcia Burzoblšák presunie do vnútorných priestorov telocvične ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici.
Po úspešných letných mesiacoch sa opäť záujem o blší trh zvýšil a na Burzoblšák prúdi viac a viac ľudí. Medzi predajcami nájdete aj ľudí z iných kútov Slovenska, ktorí prichádzajú predstaviť svoju handmade tvorbu. Zóna s občerstvením sa rozrástla o makrónky či špeciálne domáce cupcakes. Organizátori naplánovali na november bohatý program zložený s rôznorodých workshopov pre deti ale aj dospelých.

„ Pre návštevníkov sme pripravili zimný tematický štrikovací workshop a špeciálny workshop na vypaľovanie do dreva. Okrem toho si budete môcť vyskúšať aj hrnčiarsky kruh. Pre deti máme ako už klasicky divadielko (tento krát predstavenie Veselá vandrovka) a tvorivé dielne spolu s interaktívnymi hrami. Snažíme sa aby si u nás každý našiel to svoje a cítil sa u nás príjemne. Ľudia si môžu niečo nové vyskúšať, niečo sa naučiť, posedieť porozprávať sa a spoznať iných ľudí. V súčasnosti hrajú prím obchodné centrá kam človek anonymne vkročí a potichu si nakúpi čo potrebuje. Na Burzoblšáku chceme aby ľudia spolu komunikovali. Chceme aby fungovala komunita ľudí, ktorí si u nás prídu na svoje, nakúpia krásne kúsky a strávia pekné sobotné doobedie. Máme pocit že pomaličky sa nám to začína dariť a veľmi sa z toho tešíme.“

 

Na Burzoblšáku v novembri nájdete dámske, pánske a detské oblečenie, doplnky či topánky. Budete si môcť kúpiť aj niečo pekné aj niečo užitočné do svojich domovov, dobrú knihu či CD. Pokiaľ ste fajnšmekri čakajú na Vás aj staré vinylové platne, ktoré si budete môcť priamo vyskúšať – prehrať na gramofóne.

Každý mesiac u nás narazíte aj na začínajúcich handmade výrobcov, ktorí vytvárajú nádherné vecičky či už ozdoby do bytu/domu alebo ozdoby pre Vás J. V novembri už budú mať silné zastúpenie aj vianočné dekorácie. 

 

PROGRAM

Tematické tvorivé dielne pre deti – Artlandia – 9:30 – 12:00

Maľovanie na tvár – Arlandia – 8:30 – 13:00

Divadelné predstavenie pre deti „Veselá vandrovka“– 10:30

Workshop: špeciálne spoločenské hry pre deti – 8:30 – 13:30

Workshop: Štrikovanie – 8:30 – 13:30

Ukážky z práce na hrnčiarskom kruhu a workshop – 8:30 – 13:30

Workshop vypaľovanie do dreva – 8:30 – 13:30

Každú prvú sobotu v mesiaci od 8:00 v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej 16 v Ružinove.

Burzoblšák si v Ružinove pomaly vybudoval tradíciu, ktorá spája všetkých nadšencov pre myšlienku recyklácie a znovuvyužitia oblečenia a iných starých vecí Veci môžu predajcovia po skončení venovať na pomoc detským domov a krízovým centrám pre dospelých, ktorých každý mesiac týmto spôsobom Burzoblšák podporuje.

Tešíme sa na Vás na Burzoblšáku už 5. novembra od 8. hod.

Vstup pre kupujúcich je voľný.

Rezervácie predajného miesta: www.burzoblsak.sk

Viac informácii na Facebooku.