Bude vám Burzoblšák v lete chýbať? Je tu predsa Burzoblšák online!

Blší trh, ktorý sa koná každú prvú sobotu v mesiaci na ZŠ Pavla Marcelyho už zrejme Ružinovčanom predstavovať netreba. Za uplynulý rok sa za predajnými stolmi vystriedalo viac ako 500 predajcov a na podujatí viac ako 5000 návštevníkov. Organizátori sa zamerali viac aj na pomoc v núdzi. Každý mesiac už po tretí rok odnášajú stovky kíl nepotrebného oblečenia do centier na pomoc ľuďom v núdzi a rozbehli aj finančné zbierky na pomoc zvieratkám v útulkoch. Po vytvorení spolupráce s pravidelnými handmade predajcami začal Burzoblšák vyrábať vlastné produkty a celý zisk z ich predaja putuje na podporu útulkov pre zvieratá. Zatiaľ sa organizátorom podarilo finančne prispieť a podporiť tak už tri útulky sumou viac ako 900 Eur.

Každý pravidelný účastník Burzoblšáku už určite vie, že mesiace júl a august sú pre toto obľúbené komunitné podujatie prázdninovým časom. Avšak, tento rok to tak nebude. Prečo? Lebo v lete budete o Burzoblšáku počuť tiež. A to nielen v Ružinove či v Bratislave, ale po celom Slovensku! Burzoblšák totiž počas letných mesiacov spúšťa svoju online verziu. Už v priebehu júla tak budú môcť všetci milovníci second hand módy a handmade výrobkov svoje veci recyklovať práve prostredníctvom Burzoblšáku online. Každý si z pohodlia svojho domova môže nájsť a zakúpiť svoj vysnívaný kúsok a popri tom podporiť myšlienku recyklácie oblečenia s pridanou charitatívnou hodnotou. „Predávaj a pomáhaj. Nakupuj a recykluj.“ To je motto a zároveň hlavná myšlienka celého projektu. Cieľom Burzoblšáku online je vytvoriť platformu na predaj oblečenia a handmade módy spojenú s finančnou podporou útulkov.

 

Čo to ten Burzoblšák online vlastne je?

Burzoblšák online je virtuálna verzia blšieho trhu. Je určená pre všetkých, ktorí sa neradi “hrabú“ vo veciach ale pritom chcú podporiť myšlienku recyklácie oblečenia a nakupovať z druhej ruky. Je pre ľudí, ktorí sa nikdy nedostali do Bratislavy na Burzoblšák, no blšie trhy milujú, ale aj pre pravidelných návštevníkov Burzoblšáku a milovníkov secondhand módy. Stránka je zameraná najmä na oblečenie, obuv a doplnky, ktoré môžete vyhľadávať nielen podľa názvu, ale aj podľa značky, veľkosti, farby a typu!

V online blšáku si každý podľa jednotlivých navolených kritérií rýchlo a jednoducho nájde to, čo práve hľadá. Či už sa jedná o štýlové oblečenie, úžitkový textil, retro nábytok, designový doplnok, prírodná a doma vyrábaná kozmetika, umelecké dielo, zaujímavá kniha, platňa, elektronika alebo užitočná vec pre našich zvieracích miláčikov, každý muž, žena, dieťa alebo handmade výrobca si príde na svoje.

Mali by ste aj vy záujem ponúknuť svoje veci na online Burzoblšáku? Registrácia a následné prihlásenie je rovnaké, ako na každom podobnom portáli. Môžete si vytvoriť svoj profil klasickým spôsobom alebo sa registrujete cez facebook účet či Gmail konto. Po registrácii na Burzoblšák online vám už nič nebráni v tom, aby ste pekne nafotili všetko, čo sa vám doma hromadí (či už oblečenie, vaša handmade tvorba alebo iné predmety, ktoré by padli inému na úžitok) a pridali inzeráty, ktoré sa ihneď zobrazia na stránke a ľudia vám v prípade záujmu napíšu správu.

 

A prečo je dobré začať hneď?

V priebehu leta je spustená tzv. skúšobná verzia online Burzoblšáku a registrácia je teda pre každého úplne zadarmo! Po ukončení skušobnej verzie bude Burzoblšák online síce spoplatnený symbolickým príspevkom, no v duchu Burzoblšák hesla „PREDÁVAJ A POMÁHAJ, NAKUPUJ A RECYKLUJ“ venujete určitú finančnú čiastku aj na podporu slovenských útulkov. Informácia o podporenom útulku bude vždy uverejnená na webovej stránke spolu s finančnou čiastkou. Organizátori veria, že ľudí neodradí spoplatnená verzia a budú aj naďalej ponúkať svoje veci cez Burzoblšák online – popri tom budú totiž podporovať tých, ktorí si sami pomôcť nevedia a tým spoja príjemnú vec s užitočnou.

 

Ale dosť bolo slov, vyskúšajte si Burzoblšák online sami a pokojne aj hneď teraz: https://www.burzoblsak.sk/online.

 

A pre všetkých, ktorí sa od septembra opäť alebo len po prvýkrát chystáte aj na Burzoblšák – trh, tešíme sa na Vás už 8. septembra 2018 v tradičnom čase od 8.00-14.00 hod. na Drieňovej 16 v Bratislave