Chýbal vám Burzoblšák? Po dlhej pauze už najbližšiu sobotu

Sme nesmierne radi, že aktuálna pandemická situácia začína byť konečne priaznivá. Všetci sa pomaly začíname prebúdzať k životu a bažíme po spoločnosti. Zároveň sa môžeme tešiť aj na návštevu našich obľúbených komunitných podujatí. Jedným z nich je aj blší trh s názvom Burzoblšák, ktorý sa po niekoľkých mesiacoch opäť vracia do Bratislavy. 

Komorná atmosféra blšieho trhu

Pre Burzoblšák je príznačná rodinná atmosféra. A to nielen preto, že sem prichádza množstvo rodín s deťmi, ale aj vďaka jeho priateľskej atmosfére. Môžete tu stretnúť množstvo milých, pod rúškom usmievajúcich sa ľudí, no niekedy aj starých známych, ktorých ste roky nevideli.

Foto: Lucia Melcerová

Nové, ale aj z druhej ruky

Lokálnych predajcov je tu naozaj veľa a je z čoho vyberať. V uličkách blšieho trhu nájdete second hand oblečenie, ručne vyrobenú prírodnú kozmetiku i množstvo úžitkových predmetov do domácnosti. Miniburza ale ponúka aj množstvo pokladov z povaly starých rodičov. Staré knihy, platne či obrazy si vždy nájdu svojho nového majiteľa.

Chráni životné prostredie

Na Burzoblšáku s istotou „zabijete dve muchy jednou ranou“. Respektíve zachránite. Nákupom oblečenia z druhej ruky dáte veciam druhú šancu a prispejete kplynulému chodu cirkulárnej ekonomiky. Nevyrobíte žiaden prebytočný odpad a nespotrebujete množstvo litrov vody na výrobu nového oblečenia, čím prispejete tak k ochrane životného prostredia.

Foto: Lucia Melcerová

Šetrný k vašej peňaženke

Nákupy z druhej ruky sú vynikajúcim spôsobom, ako šetriť váš rodinný rozpočet. Deti rastú z dňa na deň a móda sa mení z týždňa na týždeň. Načo kupovať vždy nové a drahé veci, ak ich môžete mať za symbolickú cenu? Naša skúsenosť nám hovorí, že blší trh ponúka naozaj všetko, čo potrebujete. A aj to, čo sa vám jednoducho páči a chcete urobiť radosť sebe alebo svojim blízkym.

Nákupom prispejete pre dobrú vec

Burzoblšák je jedinečný aj v tom, že pomáha hneď na viacerých frontoch. Každé podujatie je novou príležitosťou podporiť zbierky pre zvieracie útulky a domovy sociálnych služieb

Aktuálna situácie si však vyžaduje pomôcť aj mimo hranice Slovenska. Organizátori preto tento mesiac v spolupráci s Ukraine – Slovakia SOS zorganizovali aj veľmi aktuálnu a potrebnú zbierku materiálnych, hygienických a zdravotníckych potrieb, ktoré budú distribuované priamo ľuďom v núdzi na Ukrajine.

Foto: Lucia Melcerová

Nové predajkyne občerstvenia 

Ak ste už niekedy na Burzoblšáku boli, viete, že vás čaká aj príjemné posedenie pri vynikajúcom občerstvení. Tento mesiac bude výnimočný aj tým, že sa odprezentujú úplne noví predajcovia a predajkyne občerstvenia. V zóne s občerstvením tak nebudú chýbať domáce limonády, sirupy či koláčiky. A keďže zima sa ešte úplne neskončila, v ponuke bude aj naďalej lahodná káva a čaj.

Navyše, detičky môžete pokojne nechať v dobrých rukách animátorov z detskej eventovej agentúry Artlandia. Tí ich zabavia kreatívnymi dielničkami a obľúbeným maľovaním na tvár. Vy si tak môžete oddýchnuť a socializovať sa na Burzoblšáku. 

Burzoblšák sa už tradične koná prvú sobotu v mesiaci 5. marca 2022 v priestoroch ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej 16, v režime Základ.

Autor: Mária Horváth