Ekologicky, ekonomicky a humánne na Vianoce!

Bude to znieť síce ako zaužívané klišé, no s prichádzajúcim koncom roka 2019 sa nezadržateľne blíži aj najkrajší sviatok v roku – Vianoce. Avšak, tieto Vianoce vôbec nemusia byť o zlej nálade z povinností, stresu z ešte nenakúpených vianočných darčekov pre celú rodinu či žalostne prázdnej peňaženky bezprostredne po týchto sviatkoch. Burzoblšák vás presvedčí o tom, že čaro Vianoc sa predsa ešte len neminulo a ich atmosféra môže byť znova magická!

(foto: Ondrej Irša)

Nezabudnite na dresscode

Prvú decembrovú sobotu v mesiaci bude Burzoblšák naozaj výnimočný. A v čom bude táto výnimočnosť spočívať? Pôjde predsa o unikátnu vianočnú edíciu nášho obľúbeného komunitného podujatia.

Pomôžte vytvoriť dokonalú atmosféru Vianoc aj vy a príďte sa zabaviť, nakúpiť a porozprávať vo vašom obľúbenom vianočnom outfite! Nebojte sa, takto „originálni“ rozhodne nebudete len vy. Vianoce so sebou prinesú aj predajcovia na Burzoblšáku, ktorých uvidíte tiež vo vianočných čiapkach, červeno-zelených svetroch, a inom tematicky ladenom oblečení.

Ekologicky

Tieto Vianoce nepodľahnite „čaru“ z masového materialisticky ladeného nakupovania. Buďte originálni a skúste sa sústrediť na veci s charakterom, ktoré urobia vašim blízkym nesmiernu radosť. Burzoblšák vás jednoznačne presvedčí o tom, že prináša to najlepšie, čo na tunajšom blšom trhu môžete nájsť, ba ešte o čosi viac!

Príďte podporiť lokálnych výrobcov a vyberte si ručne robený adventný veniec alebo ozdoby na vianočný stromček podľa vlastného gusta! Alebo ušetrite naše vzácne životné prostredie nakupovaním fast fashion módy v predražených butikoch komerčných nákupných centier a radšej sa zamerajte na zachovalú second hand módu a handmade výrobu mnohých šikovných remeselníkov.

 

(foto: Ondrej Irša)

Ekonomicky

Zodpovedné nakupovanie so sebou prináša množstvo nečakaných benefitov. Vo svojom novom outfite budete rozhodne trendy. Handmade výrobky sa zase postarajú o chýbajúcu originalitu vo vašej domácnosti. A čo je najpodstatnejšie, vaša peňaženka po sviatkoch určite nezaplače. Ba čo viac, na Burzoblšáku môžete v rámci kúpy vianočných darčekov ešte aj čo-to ušetriť!

Humánne

Podobne, ako mnohé z podobných podujatí, primárnym cieľom Burzoblšáku je pomáhať tým, ktorí si sami pomôcť nevedia, a preto potrebujú práve nás všetkých. Tí, ktorí Burzoblšák poznáte, viete, že sa zo všetkých síl snaží pomáhať nielen ľuďom v núdzi, ale aj zvieratkám.

Okrem darovaného oblečenia do domovov sociálnych služieb, organizátori usilovne pracujú aj na podpore zvieracích útulkov. Preto navrhli vlastnú značku Burzoblšák, v rámci ktorej vyrábajú tričká, hrnčeky, misky pre psíkov a mačky, náramky, odznaky, magnetky a po novom aj originálne zrkadielka, z ktorých výťažok putuje na podporu útulkov.

(foto: Ondrej Irša)

Bezplastová novinka!

Ochrana životného prostredia sa netýka iba recyklácie oblečenia. Burzoblšák sa spolu so všetkými predajcami občerstvenia snaží vytvárať čo najviac enviroment-friendly prostredie a neškodiť našej planéte. Preto sa spoločne dohodli na eliminácii plastového odpadu v zóne občerstvenia. V nasledujúcich mesiacoch sa tak Burzoblšák postupne stane úplne bezplastovým!

A keďže tradície je potrebné dodržiavať, pre deti máme pripravené nielen vianočné tvorivé dielne s eventovou agentúrou Artlandia, ale aj vianočné maľovanie na tvár. Príďte a presvedčte sa sami, že Burzoblšák je najlepším komunitným podujatím v Bratislave!

 

Pre všetkých, ktorí sa opäť alebo len po prvýkrát chystajú na Burzoblšák – trh, organizátori sa na vás tešia už 7. decembra 2019 v tradičnom čase od 8.00-14.00 hod. na Drieňovej 16 v Bratislave!

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/686098465220249/

Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia