Prečo? Lebo Burzoblšák!

Premýšľate nad kúpou vianočných darčekov? Neviete sa rozhodnúť? Hľadáte originalitu, inováciu a špecifickosť? Niečo, čo v tradičných obchodoch nenájdete? Darček, ktorý bude mať ducha? 2. december na 29. Burzoblšáku je pre vás ako stvorený! Toto unikátne komunitné podujatie si vás získa svojou rodinnou atmosférou.

Napriek tomu, že ide už o zaužívanú platformu v spoločenskom živote Bratislavy, je potrebné poukázať na jej dynamickosť a neustály progres. Podobne ako aj v ostatných mesiacoch, aj tento decembrový Burzoblšák bude zaujímavý a niečím špecifický. Avšak, jeho hlavnými cieľmi i naďalej ostáva šetrenie životného prostredia, charitatívna činnosť a priateľské posedenie miestnych obyvateľov.

Ak ste vášnivým zberateľom retro kúskov z outletov, Burzoblšák je pre vás ideálnou alternatívou. Na jednej strane nakúpite za rozumné ceny a vaša peňaženka pred výplatou nezaplače. A na strane druhej, zakúpením recyklovaného almost brand new materiálu prispejete k ochrane životného prostredia. Recyklácia sa, samozrejme, netýka iba oblečenia a výrobkov, ale aktívne funguje aj na báze každodennej separácie odpadu. Od posledného Burzoblšáku sa organizátorom podarilo zabezpečiť čistejšie a voňavejšie vnútorné priestory, zvýšiť počet miest na sedenie, zrkadiel pre nakupujúcich a v priestoroch umiestniť viac odpadkových košov.

A ako je na tom charitatívna činnosť Burzoblšáku? Pokračuje! Pomoc tým, ktorí ju potrebujú, začína u samotného organizátora – Burzoblšáku. Výťažkom z predaja každého hrnčeka s logom akcie v stánku organizátora, naďalej podporuje karanténnu stanicu Topoľčany. Burzoblšáková komunita taktiež motivuje a vyzýva ostatných predajcov, aby podporili ľudí v neľahkých životných podmienkach. Na jednotlivých stánkoch nájdete odkaz, že aj z ich zárobku poputujú peniažky na dobrú vec.

Foto: Juli Held

Ešte stále ste sa nerozhodli? Možno vás presvedčí fakt, že tentokrát si budete môcť vybrať zo širšej škály produktov než doteraz. Organizátori tentokrát oslovili a spolupracujú s vyše deväťdesiatimi predajcami! Mnohí z týchto handmade umelcov začínali doslova od nuly a svoje výrobky propagovali najmä prostredníctvom sociálnych sietí. Postupom času sa z ich produktov vyprofilovali stále dizajnové značky. Ak sa teda rozhodnete nakúpiť váš dizajnový darček na Burzoblšáku, nezabúdajte, že kupujete predovšetkým originalitu.

Keďže sa nachádzame v období, kedy by sme sa bez kabáta nepohli ani cez prah dverí, Burzoblšák zavádza úplnú novinku – šatňu. Kabáty, bundy, šály, čiapky či rukavice si pokojne môžete zhodiť v šatni a vy môžete v pohodlí nakupovať aj celý deň. A zatiaľ, čo vy budete nakupovať, tím detskej eventovej agentúry Artlandia pre vaše ratolesti pripravil bohatý program vo vianočných tvorivých dielňach aj s obľúbeným maľovaním na tvár.

Komunitné podujatie poskytuje široký priestor, kde sa ľudia stretávajú a trávia jedno sobotné dopoludnie v mesiaci. Preto sa pre nich snažia organizátori vytvoriť čo najkomfortnejšie a najpríjemnejšie prostredie pre nákup a neustále sa snažia zvyšovať úroveň akcie. Priamo na mieste bude pre návštevníkov pripravené už tradičné občerstvenie v podobe koláčov, limonády, sirupov aj tradičného chlebíka s pomazánkou. Gurmánska ponuka sa výnimočne rozšírila o varené víno s príchuťou Vianoc. A nezabúdajte, že 13. januára Burzoblšák oslavuje okrúhlu tridsiatku!

Foto: Juli Held

PROGRAM:

8:00 – 14:00 hod. Burzoblšák

9:00 – 13:00 hod. Program pre deti, tvorivé dielne a maľovanie na tvár Artlandia

9:00 – 13:00 hod. Vianočná fotostena pre rodičov s deťmi

 

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/1386029091445935/

Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk

 

Tešíme sa na Vás už 2. decembra v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Ružinove!