Halloweenska sobota s Burzoblšákom: Ekologicky a za dobrú vec!

Keďže vonku sa tento týždeň značne ochladilo, môžeme predpokladať, že zima už oficiálne klope na dvere. Každopádne, na novembrovom Burzoblšáku vám teplo rozhodne nebude chýbať. Ba dokonca, ani nič z overenej kvality! Na čo sa v tento pohalloweensky deň môžete tešiť?

Myslíte ekologicky

Nie ste fanúšikom fast fashion módy? Snažíte sa myslieť ekologicky aj v rámci vášho šatníka? Burzoblšák bude už tradične ponúkať kvantá second hand oblečenia, ktoré už v šatníkoch pôvodných majiteľov nemá svoje miesto. Ktovie, možno sa stanu obľúbeným kúsok práve vášho šatníka!

foto: Tomáš Gál

Hľadajte originalitu

Podobne sú na tom i naše originálne poklady vytvorené rukami šikovných remeselníkov. Popri jedinečných handmade výrobkoch, ako sú hrnčeky či voňavé mydlá, si prídu na svoje i zberatelia unikátov v podobe platní, kníh, obrazov či starožitností.

Za dobrý úmysel

Hlavnou myšlienkou tohto komunitného podujatia je, okrem udržateľnej módypodpore úžitkového remesla, i dobročinnosť. Podpora tých, ktorí našu pomoc potrebujú však prebieha dvojako. Nielen podporou ľudí v núdzi prostredníctvom tisícok kilogramov oblečenia, ale i zvieracích útulkov.

V tomto prípade, mesiac november patrí podpore útulku v Skalici. Akým spôsobom viete prispieť aj vy sami? Jednoducho si zakúpite niektorý z produktov s logom Burzoblšák. Celý zisk s týmto značením následne putuje na podporu vybraného útulku.

foto: Tomáš Gál

Zostaňte online

Chceli by ste sa Burzoblšáku zúčastniť, no nevyhovuje vám dátum podujatia? Chceli by ste však prispieť na dobrú vec? Neváhajte a navštívte virtuálnu verziu tohto komunitného podujatia – Burzoblšák online. Na tomto e-shop nájdete všetko z aktuálnej ponuky second hand, slow fashion i handmade výrobkov šikovných remeselníkov.

Oddychujte

Burzoblšák nie len o nákupoch, ale najmä o vzájomnej komunikácii a rodinnej atmosfére, ktorú všetci návštevníci každú prvú sobotu v mesiaci zažívajú. Posedieť si budete môcť v oddychovej zóne s občerstvením a budú vás čakať aj sladké a slané pochutiny, výborné limonády, sirupy, džemy, ale aj tá najlepšia káva. Mnohé z nich sú taktiež produktom šikovných remeselníkov z domácej výroby. Preto neváhajte a príďte.

Zostaňte aktívni

Kabáty a iné vrstvy oblečenia si, samozrejme, môžete odložiť v pripravenej šatni. Pre všetkých návštevníkov, malých i veľkých, budú prichystané, outdoorové hry.

Vaše deti tradične zabavíme na tvorivých dielňach, maľovaním na tvár a divadielku o 11hod., ktoré je zorganizované s finančnou podporou MČ Ružinov. V prípade priaznivého počasia bude vonku pripravený dokonca aj skákací hrad.

foto: Tomáš Gál

Dôležité termíny

No a na záver máme pre vás niekoľko dôležitých termínov. Ten nasledujúci decembrový Burzoblšák sa bude tradične konať v prvú sobotu v mesiaci, teda 7.12 a novoročný Burzoblšák sa, podobne ako každý rok, uskutoční až 11.1., čiže druhú sobotu v mesiaci. A bude naozaj výnimočný, pretože je to jubilejný 50. Burzoblšák!

Pre všetkých, ktorí sa opäť alebo len po prvýkrát chystajú na Burzoblšák – trh, organizátori sa na vás tešia už 2. novembra 2019 v tradičnom čase od 8.00-14.00 hod. na Drieňovej 16 v Bratislave!

 

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/2319043261745343/

Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia