Inováciami nabitý novembrový Burzoblšák!

Burzoblšák je unikátne komunitné podujatie v Bratislave, ktoré vás dostane svojou atmosférou. Chýba vám v šatníku nejaký dôležitý jesenný trendový kúsok? Alebo by ste chceli vybrať už v predstihu zopár vianočných darčekov od šikovných handmade výrobcov? Čakajú na vás platne, domáca prírodná kozmetika, ručne vyrábaná bižutéria a ďalšie…

Predchádzajúce Burzoblšáky sa niesli v duchu apelu na šetrenie životného prostredia, charitatívnu činnosť a stretávanie sa miestnych obyvateľov. Iný nebude ani ten novembrový. Jedným z jeho cieľov je recyklácia oblečenia, ktoré je častokrát nenosené a nijakým spôsobom nezničené. Kúpou takýchto vecí pomáhate tomu, aby sa ľudia na veci nepozerali ako na odpad ale ako na recyklovateľnú surovinu, ktorá sa dá možno ešte vynosiť alebo použiť iným spôsobom. Recyklácia sa netýka iba oblečenia a výrobkov. Samozrejme, aktívne funguje aj na báze klasickej separácie odpadu.

V rámci novembrového Burzoblšáku pribudlo hneď niekoľko inovácií. Na základe pripomienok zo strany návštevníkov, organizátori podujatia zabezpečili čistejšie a voňavejšie vnútorné priestory podujatia, najmä toalety. Zvýšil sa počet miest na sedenie a zrkadiel pre nakupujúcich. Pre skvalitnenie ochrany životného prostredia sme v priestoroch umiestnili viac odpadkových košov.

Pomáhajte tým, ktorí to potrebujú aj prostredníctvom Burzoblšáku J

Burzoblšák je charakteristický aj svojou charitatívnou činnosťou, ktorá začína u organizátora tohto podujatia. Výťažkom z predaja každého hrnčeka s logom akcie, každé tri mesiace Burzoblšák podporuje konkrétny útulok pre zvieratá. Takto sa nám už podarilo pomôcť útulku Tulkáčik a momentálne je zbierka zameraná na karanténnu stanicu Topoľčany. Hrnčeky nájdete v stánku organizátora akcie. Burzoblšáková komunita taktiež motivuje a vyzýva ostatných predajcov, aby podporili ľudí v neľahkých životných podmienkach. Vo viacerých stánkoch preto nájdete odkaz, že aj z ich zárobku poputujú peniažky na dobrú vec. A o to ide J

Komunitné podujatie poskytuje široký priestor, kde sa ľudia stretávajú a trávia jedno mesačné sobotné dopoludnie. Preto sa pre nich snažia organizátori vytvoriť čo najkomfortnejšie a najpríjemnejšie prostredie nákupu a neustále sa snažia zvyšovať úroveň akcie. Priamo na mieste bude pre návštevníkov pripravené už tradičné občerstvenie v podobe kávy, limonády, teplých nápojov, koláčov aj tradičného chlebíka s pomazánkou. Toto podujatie je family friendly, preto sme vytvorili aj pre vaše ratolesti priestor pre rôzne aktivity a tvorivé dielne so zameraním na výrobu umeleckých výrobkov s jesennou a zimnou tematikou a maľovanie na tvár. To všetko pod záštitou detskej eventovej agentúry Artlandia a profesionálnych animátorov.

PROGRAM:

8:00 – 14:00 Burzoblšák

9:00 – 13:00 Program pre deti, tvorivé dielne a maľovanie na tvár Artlandia

 

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/1386029091445935/

Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk

 

Tešíme sa na Vás už 4. novembra v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Ružinove!