Komu sa nelení, ten Burzoblšákuje!

Tí, ktorí viete o čo ide, preskočte hneď na tretí odstavec. Pre tých, ktorí zotrvali, je tu niekoľko základných informácií. Burzoblšák je komunitné podujatie organizované formou blšieho trhu. Komunita nadšencov blších trhov a fanúšikov secondhand módy sa stretáva každú prvú sobotu v mesiaci v priestoroch ZŠ Pavla Marcelyho v bratislavskom Ružinove. A hoci trvá iba šesť hodín, zachováva si jedinečné čaro.

Možno je to  hlavnými hodnotami Burzoblšáku – predávať a pomáhať, nakupovať a recyklovať. Alebo tým, že ponúka samé dobré veci. Ako originálne handmade výrobky či znovuobjavené poklady z povaly. A to ani zďaleka nie je všetko! Ak patríte k vášnivým milovníkom zvierat alebo skrátka vstávate s pocitom, že si nemáte čo obliecť, ste tu vítaní.

 

(foto: Ondrej Irša)

Čo zostáva po starom?

Deti robia rodičom asi najväčšiu radosť. Avšak, Burzoblšák niekoľko hodín jedného dňa v mesiaci dáva rodičom takmer povinnú dovolenku. Toto podujatie patrí do kategórie family friendly akcií v meste. O ich ratolesti sa preto s radosťou a elánom postará tím detskej eventovej agentúry Artlandia. A jeho program je pestrý. Okrem už tradičných tvorivých dielní rozvíjajúcich kreativitu mladej generácie, budú k dispozícii aj šikovné animátorky maľovať deťom na tvár. Rodičia si tak budú môcť naplno vychutnať kúsoček voľného času osamote. Aby sa nežnejším polovičkám na tzv. materskej dovolenke nekrivdilo, pre dámy bude pripravené makeup líčenie aj s poradenstvom zdarma. Pre všetkých návštevníkov si ako novinku organizátori pripravili aj zábavnú fotostenu Burzoblšák.

(foto: Ondrej Irša)

Staronové, ale osvedčené!

Ak ste posledný blší trh vynechali, asi ste nepostrehli, že sa konal vo vnútorných priestoroch školy. Pýtate sa prečo? Vonku síce zavládlo nekonečné babie leto, no ranné teploty neprevyšujú pár stupňov. Preto si nastavte budík, oblečte si svoj pohodlný kabát a poďte nakupovať! Svoje prebytočné oblečenie môžete pokojne zhodiť v pripravenej šatni. Potom je už len na vás, ktorou z uličiek susedskej burzy sa vydáte.

Hlavným cieľom Burzoblšáku je nezištná pomoc tým, ktorí ju potrebujú. Verte či neverte, kapacita darovaného oblečenia má tiež svoje limity. Prebytok oblečenia darovaného komunitou predajcov na Burzoblšáku je len ďalším dôkazom, že ide o podujatie s jasným cieľom a pozitívnymi výsledkami. Organizátori preto obnovili spoluprácu s neziskovou organizáciou Depaul Slovensko podporujúcou ľudí v núdzi.

(foto: Ondrej Irša)

Novinky, polovica úspechu

Nezabúdajme ani na našich zvieracích miláčikov. Celý zisk z predaja produktov Burzoblšák, každý mesiac putuje aj na podporu útulkov. Pre potreby Útulku Senica – Cerberus n.o. sa v októbri vyzbieralo celkom 51€. Peniaze vyzbierané v priebehu niekoľkých mesiacov sa v januári zrátajú a poputujú do útulku.

Ako sa môžete zúčastniť tejto akcie bez toho, aby ste museli cestovať naprieč Slovenskom? Úplne jednoducho! Od júla 2018 je spustený aj nový projekt Burzoblšák online. Je určený pre celé Slovensko a pre všetkých fanúšikov secondhand módy. Predaj a nákup výrobkov nebol nikdy ľahší. Ak si tým nie ste istí, možno vás presvedčí niekoľko čísel. Počet Burzoblšákovcov sa totižto každým dňom zvyšuje. Už dnes, ani nie pol roka od vzniku online verzie, túto komunitu tvorí vyše 500 aktívnych členov a na stránkach Burzoblšák online figuruje viac ako 1500 inzerátov. Všetko si to môžete vyskúšať na www.burzoblsak.sk/online.

Tak neváhajte a príďte!

 

Program:
9:00-13:00 Tvorivé dielne Artlandia
9:00-13:00 Maľovanie na tvár Artlandia
8:00-14:00 Fotostena Burzoblšák
8:00-14:00 Makeup líčenie a poradenstvo pre dámy

 

Link na udalosť: https://www.facebook.com/events/290323978364018/

Facebook Burzoblšák: www.facebook.com/burzoblsak

Instagram Burzoblšák: www.instagram.com/burzoblsak

Webová stránka: www.burzoblsak.sk