Kto Burzoblšakuje, nebanuje

Februárový Burzoblšák bude opäť raz jedinečný, pretože ubehlo presne 5 rokov odvtedy, čo sa organizátori rozhodli podporovať jeho vznešenú myšlienku. Ak teda v prvú februárovú sobotu nemáte nič na pláne, zastavte sa. My rozhodne ideme!

Ešte ste o tomto komunitnom podujatí nikdy nepočuli a ani len nečítali? Teraz je ten správny čas začítať sa. Čo všetko vám návšteva tohto blšieho trhu prináša, to sa dozviete v nasledujúcich riadkoch!

(Foto: Ondrej Irša)

Dvojnásobná pomoc

Jednou z hlavných myšlienok Burzoblšáku je pomáhať. A to, všetkým, ktorí našu pomoc potrebujú. Je jedno, či ide o ľudí v núdzi alebo zvieratká bez domova. Burzoblšáková komunita si nevyberá a pomáha každému v hmotnej núdzi. Darujte nepotrebné oblečenie a vymeňte ho za ekologické second hand kúsky zo šatníkov, alebo jednoducho prispejte svojou pomocou zakúpením akéhokoľvek produktu s logom Burzoblšáku a podporte tak zvieratká v núdzi.

Nakúp s rozumom

Fast fashion je v súčasnosti veľmi závažným globálnym problémom, o ktorom je potrebné hovoriť a písať. Organizátori Burzoblšáku sa preto rôznymi spôsobmi neustále usilujú podporovať myšlienku presného opaku, a teda, slow fashion. To je aj dôvod, prečo v ponuke stálych i nových predajcov nebudú chýbať štýlové kúsky z druhej ruky, príp. ich vlastných šatníkov, ktoré sa rozhodli recyklovať. Burzoblšák zároveň podporuje i krásnu myšlienku – podporiť lokálnych výrobcov rôznych originálnych hand made produktov v rámci všetkých zásad fair trade.

(Foto: Ondrej Irša)

Zelený blší trh

V rámci ochrany životného prostredia robia organizátori tejto akcie čoraz viac ekologickejších opatrení. V zóne s občerstvením tak postupne len ťažko nájdete predajcov, ktorí by svoje domáce koláče, limonády, sirupy, džemy a iné pochutiny, vrátane akostnej kávy, predávali v plastových nádobách, alebo podávali na plastových tanieroch.

Široká ponuka

V burzoblšákovej ponuke, samozrejme, nechýba originalita a rôznorodosť. Aké poklady vám toto podujatie prináša? Okrem už spomínanej second hand módyhand made produktov vás budú čakať aj skvosty najrôznejšieho charakteru. Platne, knihy, obrazy či starožitnosti a mnoho iného čo si len viete i neviete pomyslieť. Na svoje si tak rozhodne príde úplne každý!

 

(Foto: Ondrej Irša)

Aj pre deti

Vieme, že akcia je určená nielen pre všetkých milovníkov second hand módy, ale aj pre maminy a ocinov s detičkami. Organizátori sa preto aspoň na jedno sobotňajšie popoludnie rozhodli odľahčiť rodičov a vytvoriť family-friendly zónu pre našich najmenších. V nej si deti už tradične môžu vychutnať príjemné doobedie v spoločnosti animátorov z detskej eventovej agentúry Artlandia aj s unikátnym maľovaním na tvár a tvorivými dielňami.

Nemôžete prísť?

Pochádzate z okolia Bratislavy či odkiaľkoľvek zo Slovenska? Ale to vôbec nevadí! Burzoblšák môžete navštíviť i oveľa netradičnejším spôsobom. A síce, v podobe rozšírenej platformy Burzoblšák – online. Tu nájdete opäť čosi iné zo širokej ponuky jedinečných produktov. Burzoblšák je tu predsa pre každého!

 

Tešíme sa na vás už prvú sobotu v mesiaci február, teda 01.02.2020 v  tradičnom čase od 8:00 do 14:00 hod.!