Meníte zimný šatník za jarný? S Burzoblšákom ešte aj ušetríte!

S pomaličky blížiacimi sa teplejšími mesiacmi sa čoraz viac predajcov komunitného podujatia Burzoblšák bude v prípade pekného počasia presúvať aj do vonkajších priestorov. A aby táto ružinovská akcia nebola vždy o tom istom, okrem zaužívaných predajcov, aktivít a zbierok si organizátori pre svojich návštevníkov pripravili aj niekoľko nových „vychytávok“.

Neviete o čom je reč? Vy ste o Burzoblšáku ešte nepočuli? Čítajte a dozviete sa! Alebo sa jednoducho zúčastnite a uvidíte. Burzoblšák je komunitné podujatie, ktoré sa s mesačnou pravidelnosťou uskutočňuje v priestoroch Základnej školy Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici. Jeho hlavným cieľom je recyklácia starého oblečenia alebo iného úžitkového materiálu za účelom ochrany životného prostredia, ale aj organizácia zbierok pre zvieracie útulky a charitatívne organizácie. V podstate ide o originálny blší trh, kde si každý návštevník, či už je to žena, muž, dieťa, tínedžer alebo dôchodca, nájde príjemný spôsob, akým strávi prvú sobotu v mesiaci svoj deň.

S príchodom teplejšieho počasia sa postupne mení aj sortiment jednotlivých predajcov. Kabáty vystriedajú prechodné bundičky či túto sezónu mimoriadne trendy baloňáky. Ťažkopádne čižmy nahradia poltopánky. Čiapky, šály a rukavice môžete odložiť vysoko do skrine. A namiesto nich si radšej vybrať zo širokej ponuky krásnych, ručne vyrábaných doplnkov v podobe rôznofarebných náušníc alebo vzdušných šatiek. Ak akurát vy nepatríte do skupiny shopaholičiek so záľubou v kupovaní oblečenia, nezúfajte. Burzoblšák aj naďalej môže byť miestom, kde si za výhodné ceny nakúpite množstvo handmade výrobkov do domácnosti a vaše polovičky trebárs nejakú platňu od obľúbenej kapely.

(foto: Tommy Pinhead)

Ak by ste zatúžili po spomienke na mimoriadnu udalosť navštívenia Burzoblšáku alebo chceli prispieť na útulok Zatúlané psíky Šaľa, k dispozícii pre vás bude stánok Burzoblšáku, kde si môžete zakúpiť tašku, odznak, magnetku alebo aj hrnček. Organizátori neustále myslia na svojich návštevníkov, preto obohatili ponuku svojich unisex tričiek s originálnymi nápismi aj o ženskejší strih. Ak ste teda vášnivý „Doglover“ alebo „A person your dog thinks you are“, „Nemáte si čo obliecť“, ale „Shopping is cheaper than psychiatrist“, prípadne váš kamarát, muž či priateľ „Ne-znáša nakupovanie“, Burzoblšák je pre vás ideálnou formou ako uskutočniť nákup v podobe „Samých dobrých vecí“.

Aké novinky vás tento mesiac na Burzoblšáku čakajú? Už aj tak bohatý sortiment bol obohatený o v súčasnosti mimoriadne obľúbenú a vyhľadávanú prírodnú kozmetiku. Pre DIY botaničky, záhradkárov a domácich kutilov má blší trh veľmi dobrú správu. V ponuke totižto budú aj zaujímavé rastliny. Napríklad také riasogule, ktorých pestovanie nie je ani zďaleka náročné. Burzoblšák tak ponúka možnosť, ako si prostredníctvom tejto exoticky pôsobiacej riasovitej rastliny vytvoriť zaujímavú dekoráciu do vášho akvária.

(foto: Tommy Pinhead)

„Originál je len jeden“ a veľa o ňom vie aj umelkyňa Paulína. Jej ručne vyrobené hrnčeky, šálky, misky a čajníky sú jasným odrazom kvality tohto eventu. Polin je spojením dokonalého optimistického dizajnu, s nádychom ľudovej farebnosti reflektujúcej radosť zo života. V rušnom mestskom prostredí plnom zhonu vám určite padne vhod niektorý z produktov od tejto mimoriadne kreatívnej mladej umelkyne. Navyše, zakúpením výrobkov od Polin takisto prispejete na pomoc zvieratkám.

Niekoľko zmien nastalo aj v charitatívnej činnosti Burzoblšáku. Za mesiac marec sa v rámci komunitného podujatia podarilo vyzbierať úctyhodných 161€ pre Zatúlané psíky Šaľa. Zbierka ale nekončí. Práve naopak! Pokračuje až do konca burzoblšákovskej sezóny, teda do konca júna 2018. Novinky v rámci charitatívnej činnosti nezaostávajú a od marca organizátori nadviazali spoluprácu s bratislavskou arcidiecéznou charitou Sklad solidarity. Pomoc zo strany Burzoblšáku sa týka najmä dodávania potrebného oblečenia ľuďom v núdzi nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Je naozaj neuveriteľné, koľko rôznych dobročinných akcií sa tomuto zdanlivo nenápadnému trhu podarilo vytvoriť.

(foto: Tommy Pinhead)

Burzoblšák poskytuje aj niekoľko voľnočasových priestorov. V zóne s občerstvením bude v ponuke streed food, ale aj rôzne koláče, chlebíčky, sirupy domáce, limonády a káva. V oddychovej zóne budú k dispozícii vaky na sedenie, ktoré sú zároveň aj v predaji za symbolické ceny, pretože časť z tržby poputuje, podobne ako z predaja magnetiek hrnčekov, tašiek, tričiek a iných produktov, na podporu útulkov. Keďže blší trh je family friendly udalosťou, do priestorov sú zahrnuté aj aktivity pre vaše detičky pod vedením detskej eventovej agentúry Artlandia.

 

Tešíme sa na Vás!

Burzoblšák:
8:00 – 14:00 hod. Burzoblšák

Program:
9:00 – 13:00 hod. tvorivé dielne Artlandia
9:00 – 13:00 hod. maľovanie na tvár Artlandia

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/867123930114660/
Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia

Tešíme sa na Vás už 7. apríla v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Ružinove!