Motto marcového Burzoblšáku? „Vyrábať, recyklovať, pomáhať.“ Príďte sa aj vy zapojiť do tejto komunitnej aktivity!

Burzoblšák? Ešte ste o žiadnom nepočuli? Chcete sa o tomto projekte dozvedieť viac? Smelo čítajte!

 

Komunitné podujatie s názvom Burzoblšák sa formovalo od roku 2014, kedy ešte fungovalo na úrovni kamarátskej miniburzy. V priebehu jedného roka sa však vyprofiloval a stal sa zaužívaným eventom širokej masy ľudí. V súčasnosti na ňom mnohí Ružinovčania trávia každú prvú sobotu v mesiaci svoj voľný čas. Či už si hipster, po cool stylingoch bažiaci bloger alebo vloger, trendsetter alebo fanúšik second – hand módy, nákupný maniak, milovník zvierat, či aktivista s chuťou pomáhať iným, na tomto blšom trhu, vrátane burzy starých vecí, si priam žiadaný.

 

Čo Burzoblšák ponúka?

Na obrovskej ploche v priestoroch základnej školy Pavla Marcelyho na Drieňovej 16 Burzoblšák zoskupuje niekoľko desiatok predajcov s najrozmanitejším sortimentom. Pre milovníkov módy je v ponuke oblečenie hneď niekoľkých novozačínajúcich značiek a ich návrhárov. A keďže v rámci každého trendy outfitu by, samozrejme, nemali chýbať doplnky, v priestoroch trhoviska ich bude neúrekom. Príde množstvo výrobcov handmade produktov s ich originálnymi šperkami za prijateľné ceny. A to nie je všetko! Umelcov potešia retro obrazy, hudobníkov staré platne a vášnivých čitateľov knihy za babku. Pre milovníkov histórie sa tu určite nájdu nejaké starožitnosti. A ak by aj nie, v ponuke stále ostáva množstvo produktov s nádychom nadčasového a neošúchaného folklóru. Skrátka, sortiment je pestrý a hlavne kvalitný.

Hodnoty „burzoblšákovej“ komunity

Filozofia tohto komunitného podujatia je do veľkej miery založená na pomoci ľuďom i zvieratkám nachádzajúcim sa v akejkoľvek núdzi. Mesiac marec preto prináša novinku v podobe spolupráce s neziskovou organizáciou Raná starostlivosť zameranou na pomoc rodinám, ktorých detičky sa narodili s nejakým zdravotným znevýhodnením. Na Burzoblšáku budú v prvom rade prezentovať svoju činnosť pred návštevníkmi. Aby sa vaše ratolesti pri prezentácii nenudili, Raná starostlivosť im za odmenu daruje balóniky.

 

Burzoblšák nezabúda ani na naše zvieratká. V tomto mesiaci sa organizátori rozhodli pokračovať v predaji tričiek, tašiek, hrnčekov a magnetiek na podporu útulkov. Na týchto produktoch z dielne samotného Burzoblšáku nájdete množstvo veselých nápisov ako „Nemám si čo obliecť“, „Samé dobré veci“, „myslím, nakupujem, teda som“, či „Doglover“. Kúpou týchto výrobkov máte možnosť zapojiť sa do zbierky na podporu pre Zatúlané psíky Šaľa. Prvé dva mesiace boli v rámci tejto zbierky naozaj štedré a na podporu našich zvieracích kamarátov sa podarilo vyzbierať naozaj veľa.

 

Jednou zo základných hodnôt Burzoblšáku je ekologickosť a ochrana životného prostredia. Okrem charitatívnej činnosti, ktorou podporuje detské domovy a domovy pre ľudí v núdzi a útulky pre zvieratá, organizátori podporujú, motivujú a spolupracujú s novými značkami a osobami, ktoré pomáhajú či už ľuďom, zvieratám alebo životnému prostrediu. Recykláciou starého a nepoužívaného oblečenia či minimalizáciou a separáciou odpadu sa táto aktivita ani zďaleka nekončí. Organizátori sa totižto v tejto činnosti rozhodli nasledovať väčšie podujatia v Bratislave. Spolu s predajcami občerstvenia uzavreli dohodu o postupnom nahrádzaní pôvodných plastových krabíc, pohárov a príborov k predaju občerstvenia vo výlučne recyklovateľných materiáloch.

Domácke prostredie

Burzoblšák nie je obyčajný butik v nákupnom centre. Predstavuje Family Friendly prostredie, kde ľudia trávia jedno sobotné dopoludnie. Je dôležité, aby sa jeho návštevníci cítili naozaj ako doma. V marcovej ponuke občerstvenia preto nebudú chýbať domáce sirupy, džemy, čaje, bezlepkové koláče, domáce pomazánky, zdravé cupcakes, domáce cestoviny, chutné polievky, výborná káva a množstvo iných chutných receptov z domácej kuchárky.

 

Po výdatnom osviežení máte možnosť zresetovať si hlavu a zregenerovať sa v oddychovej zóne so sedacími vakmi. Ak by sa vám takéto posedenie mimoriadne zapáčilo a priali by ste si kúsok z neho vziať domov, sedacie vaky je možné si zakúpiť za symbolický poplatok. Časť z neho bude, podobne ako v prípade predaja tričiek, hrnčekov, tašiek, magnetiek a odznakov, patrične využitá na podporu psích útulkov.

 

Keďže existuje predpoklad, že rýchle občerstvenie vaše detičky nabije množstvom novej energie, detská eventová agentúra Artlandia vám ponúka svoju pomoc. Pre deti pripravila už staré známe tvorivé dielne i obľúbené maľovanie na tvár. A nezabúdajte, že zimné obdobie sa ešte ani zďaleka nekončí! V priestoroch základnej školy bude pre vás už tradične k dispozícii šatňa. S blížiacimi sa letnými mesiacmi sa bude Burzoblšák postupne presúvať na čerstvý vzduch. Čoskoro sa bude konať aj v obľúbených vonkajších priestoroch, ktoré majú či už nakupujúci alebo predávajúci veľmi radi. Tešíme sa na Vás už 3. marca v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Ružinove!

Burzoblšák:
8:00 – 14:00 hod. Burzoblšák

Program:
9:00 – 13:00 hod. tvorivé dielne Artlandia
9:00 – 13:00 hod. maľovanie na tvár Artlandia

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/151109722340857/
Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia