Nemáš si čo obliecť? Okús jedinečnosť Burzoblšáku!

Marcový Burzoblšák už tradične predstaví desiatky predajcov oblečenia, doplnkov, topánok, kníh či platní. Čo je Burzoblšák? Aké sú jeho hodnoty a ciele?

V krátkosti, ide o mimoriadne obľúbené komunitné podujatie s cieľom podporovať lokálnych handmade predajcova pomáhať ľuďom a zvieratám v núdzi. No a v neposlednom rade, chrániť životné prostredie tak, že si zakúpite módne second hand kúsky vhodné do vášho šatníka.

Čoskoro na čerstvom vzduchu

Aj keď slnečných dní máme na toto ročné obdobie už pomerne dosť, marcový Burzoblšák sa ešte stále bude konať v teplejších vnútorných priestoroch. Avšak, už čoskoro možno v rámci priaznivého počasia a jari očakávať presunutie do vonkajších priestorov.

Nebudú chýbať novinky

Aby každý mesiac na blšom trhu nebol dookola o tom istom, marcový Burzoblšáku bude v niečom špecifický. Prečo? Čaká na vás totiž niekoľko nových predajcov. Pre svetobežníkov budú v ponuke originálne cestovateľské obrazy na plátne a pre milovníkov šperkov zasa unikátne šujtášové šperky. Z handmade tvorby sa na trhu Burzoblšáku objavia aj chlebníky, krabičky alebo rodinné kalendáre.

(foto: ondrej irša)

Tradične dobrá nálada

Burzoblšák nie je len o burze vecí, recyklovaní starého oblečenia a charitatívnej činnosti. Stal sa mimoriadne obľúbenou akciou pre deti a celé rodiny s nálepkou „family friendly“. Preto ani v tomto mesiaci nebudú chýbať tvorivé dielne pre deti a populárne maľovanie na tvár.

Nik neostane hladný!

Organizátori si potrpia na tom, aby každý prežil prvé sobotné dopoludnie obklopený pozitívnou atmosférou. Handmade je nielen o úžitkovom umení, ale aj o umení zasýtiť všetkých hladošov. V rámci burzoblšákového menu sa môžete tešiť na malé občerstvenie v podobe domácich koláčikov, osviežujúcich limonád či lahodnej kávy.

Obklopení krásou

Všetky dámy z burzoblšákovej komunity, zároveň, pozývame na skrášľovacie procedúry. Pripravili sme pre vás už zaužívaný beauty kútik, a to úplne zadarmo! Zabudnite na starosti, milé dámy, a nechajte sa aspoň chvíľu rozmaznávať v našom „salóniku krásy“.

(foto: ondrej irša)

Pomoc v núdzi

Burzoblšáková komunita sa už niekoľko rokov usiluje nezištne pomáhať tým, ktorí pomoc potrebujú. To je aj hlavný z dôvodov, prečo vôbec takéto podujatie vzniklo a drží si svoje stále miesto v prostredí charitatívnych akcií.

Výsledkom mesačného úsilia je, okrem iného, aj pravidelné darovanie približne 500 kg oblečenia mesačne. V konečnom výsledku tak výnos darovaného oblečenia tvorí už vyše 15 000 kg. Úžasné číslo, čo poviete?

Nestíhate prísť?

Ak pochádzate zďaleka alebo vám len jednoducho termín konania marcového Burzoblšáku nevyhovuje, nevadí. Už vyše pol roka totiž funguje aj Burzoblšák online, teda virtuálny priestor, kde sa dá zakúpiť naozaj široký sortiment pokladov za symbolické ceny. Cieľom organizátorov je v budúcnosti prostredníctvom Burzoblšák online finančne podporovať útulky pre zvieratá. Aktuálne už jedna zbierka prebieha a celý zisk z predaja všetkých tričiek, tašiek, hrnčekov a odznakov s logom Burzoblšáku putuje na rôzne útulky pre zvieratá po Slovensku.

(foto: ondrej irša)

Pre všetkých, ktorí sa opäť alebo len po prvýkrát chystáte na Burzoblšák – trh, tešíme sa na Vás už 2. marca 2019 v tradičnom čase od 8.00-14.00 hod. na Drieňovej 16 v Bratislave!

 

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/2035590083228390/

Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia