Oslávte MDD s Burzoblšákom

Deň detí sa nezadržateľne blíži a vy nemáte program pre deti? Máme pre vás vskutku originálne a zábavné riešenie! Každú prvú sobotu v mesiaci sa totiž v bratislavskom Ružinove koná unikátne komunitné podujatie. Pravý blší trh s charitatívnym potencionálom pod názvom Burzoblšák!

Deti sa u nás nenudia

Nebojte sa na komunitné podujatie zobrať vašich najmenších alebo rovno aj celú rodinu! Ide totiž o kids-friendly podujatie, kde si nielen oddýchnete, ale aj načerpáte množstvo pozitívnej energie. Organizátori si v rámci programu pre najmenších pripravili projekt v spolupráci s MČ Ružinov „Tvorivé soboty na Burzoblšáku“. Ten organizujú už tretí rok a zahŕňa mimoriadne obľúbené detské aktivity ako tvorivé dielne, maľovanie na tvár, sprievodné športové aktivity, divadelné predstavenie či zabavnú aktivitu skákací hrad pre najmenších.

Nepodarí sa vám prísť na júnové MDD na Burzoblšáku? To vôbec nevadí! Tvorivé soboty s finančnou podporou mestkej časti môžete navštívit aj počas nasledujúcich mesiacov 3.7.2022, 30.7.2022 a 3.9.2022 v tradičnom čase 9.00-13.00 hod.

foto: Ondrej Irša

Nakúp s rozumom

Fast fashion je v súčasnosti veľmi závažným globálnym problémom, o ktorom je potrebné hovoriť a písať. Organizátori Burzoblšáku sa preto rôznymi spôsobmi neustále usilujú podporovať myšlienku presného opaku, a teda, slow fashion. To je aj dôvod, prečo v ponuke stálych i nových predajcov nebudú chýbať štýlové kúsky z druhej ruky, príp. ich vlastných šatníkov, ktoré sa rozhodli recyklovať. Burzoblšák zároveň podporuje i krásnu myšlienku – podporiť lokálnych výrobcov rôznych originálnych hand made produktov v rámci všetkých zásad fair trade.

Miesto pre pomoc

Vedeli ste, že nakupovaním na Burzoblšáku viete pomôcť nielen ľuďom, ale aj zvieratkám v núdzi? Všetci slow fashionistidogloveri, catloveri či milovníci handmade produktov a zberatelia starých pokladov z dedkovej povaly hor sa pomáhať! A teraz už naozaj vážne o tom, ako na to.

Burzoblšák sa venuje charitatívnej činnosti už od samotného vzniku. Svojou aktívnou činnosťou doposiaľ daroval mnoho ton oblečenia ľuďom v hmotnej núdzi i bez domova. No a a kúpou akéhokoľvek produktu s logom Burzoblšák viete dokonca podporiť aj našich „štvornoháčov“! Aktuálna zbierka je aj naďalej určená pre zvierací útulok v Senici.

Foto: Ondrej Irša

Nik neostane hladný!

Organizátori si potrpia na tom, aby každý prežil prvé sobotné dopoludnie obklopený pozitívnou atmosférou. Handmade je nielen o úžitkovom umení, ale aj o umení zasýtiť všetkých hladošov. V rámci burzoblšákového menu sa môžete tešiť na občerstvenie v podobe domácich koláčikov, slaných pochutín, osviežujúcich limonád či lahodnej kávy.

Pre všetkých, ktorí sa opäť alebo len po prvýkrát chystáte na Burzoblšák – trh, tešíme sa na Vás už 4. júna 2022 v tradičnom čase od 8.00-14.00 hod. na Drieňovej 16 v Bratislave!