Štyri roky s Burzoblšákom!

Presne štyri roky ubehli od vtedy, čo sa Burzoblšák zaradil medzi každomesačné ružinovské podujatia. My – vtedy dvaja mladí študenti – sme začali organizovať podujatie, dúfajúc, že jedného dňa sa to chytí a budú Burzoblšák navštevovať stovky ľudí. Že to bude podujatie so skvelou takmer rodinnou atmosférou a ľudia sa budú na každú prvú sobotu v mesiaci tešiť.

A sny sa niekedy naozaj plnia…

(foto: Ondrej Irša)

Ako sa to celé začínalo

Rok 2015 bol pre toto komunitné podujatie prelomovým. Tak, ako všetky podobné projekty, aj komunita Burzoblšáku sa rokmi zväčšovala a menila. Rozširoval sa predávaný sortiment a pribúdalo i množstvo nových a sviežich nápadov od novovznikajúcich handmade značiek.

Burzoblšák tak postupne získaval svoju vlastnú a originálnu identitu. Určite ste si všimli, že presne pred štyrmi rokmi sme sa začali prezentovať novým logom.

V tom čase prišla na Burzoblšák iba hŕstka návštevníkov a niekoľko predajcov. Všetci sa o nás dozvedeli z letákov, ktoré sme celý mesiac osobne roznášali po zasneženom Ružinove. v sobotu to bude v poradí už #41 Burzoblšák, teda oslávi štvrté výročie svojej existencie!

 

(foto: Ondrej Irša)

Ako sme sa rozrástli 

V súčasnosti Burzoblšák pravidelne navštevujú stovky priaznivcov a milovníkov secondhand módy. A najbližší blší trh nebude v ničom zaostávať! Príde množstvo predajcov dámskeho, pánskeho a detského oblečenia a unikátnych handmade výrobkov. Okrem toho, nebude chýbať ani recyklácia pokladov z vašej domácnosti v podobe platní, kníh, obrazov alebo aj starožitností.

 

Ako sa posúvame

  • Stali sme sa súčasťou virtuálneho sveta

Štvrtý rok bol pre Burzoblšák zaujímavý aj tým, že rozšíril svoje pôsobenie aj v online sfére. Nepochádzate priamo z Bratislavy alebo jej okolia, no radi by ste sa stali súčasťou burzoblšákovej komunity? Od júna roku 2018 Burzoblšák-online putuje priamo do vašich domácnosti! Vybudovali sme totiž aj online priestor pre celé Slovensko.

  • Vytvorili sme vlastný brand

Štyri roky sú dostatočne dlhý čas aj na to, aby si Burzoblšák dokázal vytvoriť aj vlastnú značku. Jej cieľom, samozrejme, nie je zarábať, ale podporovať ľudí a zvieratá v núdzi. Celý zisk z  nákupu tašiek, tričiek a hrnčekov označených logom Burzoblšáku putuje na charitatívne účely.

  • Oblečenie triedime priamo na Burzoblšáku

Oblečenie, ktoré nám predajcovia nechávajú pre ľudí v núdzi sme sa rozhodli rozdeľovať už priamo na každom Burzoblšáku. Z toho dôvodu máme počas každého Burzoblšáku pripravené koše na triedenie oblečenia (dámske, pánske, detské oblečenie, kabelky, textílie a dámska, pánska a detská obuv).

Týmto krokom spoločne pomáhame najmä zamestnancom organizácií, ktorí musia tráviť denne aj niekoľko hodín triedením darovaného oblečenia a častokrát sa popritom nestíhajú venovať dôležitejším činnostiam. Takto im chceme pomôcť a uľahčiť ich záslužnú prácu. Boxy na triedené oblečenie nájdete pri šatni, vždy po 12.00 hod.

(foto: Ondrej Irša)

Môžete sa tešiť na sobotu

Keďže Burzoblšák nie je len podujatie, ale komunita ľudí, na Burzoblšák-trhu nebude chýbať ani zóna s občerstvením. Aké pochúťky vás budú čakať? Domáce koláče, chutné pomazánky, výborné limonády, sirupy, džemy a tá najlahodnejšia káva na svete.

A pre vás, milé dámy, samozrejme, už tradičný beauty kútik. Aby ste si chvíľku s vašimi blízkymi a známymi poriadne vychutnali. Detičkám nebudú chýbať ani tvorivé dielne a maľovanie na tvár pod vedením detskej eventovej agentúry Artlandia a už zaužívaná fotostena Burzoblšák.

Pre všetkých návštevníkov bude na mieste k dispozícii šatňa. Preto si nezabudnite odložiť svoje kabáty. Aby vaše nákupy boli ešte o niečo príjemnejšie!

Ďakujeme všetkým priaznivcom, s ktorými sa na Burzoblšáku vidíme každý mesiac už od februára 2015. My o vás vieme a vážime si vaše usmievavé tváre, s ktorými sa každý mesiac zdravíme ako s priateľmi. Pretože už sa dobre poznáme. Vďaka Burzoblšáku.

Tak teda aj na ďalšie štyri!

(foto: Ondrej Irša)

A pre všetkých, ktorí sa opäť alebo len poprvýkrát chystáte na Burzoblšák – trh, tešíme sa na Vás už 2. februára 2019 v tradičnom čase od 8.00-14.00 hod. na Drieňovej 16 v Bratislave!

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/2048453805445217/

Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia