Už sa ma nevieš dočkať? Keď bude slnečno, vidíme sa v prírode!

Ako už samotný názov napovedá, že sa v prípade priaznivého počasia budem presúvať do vonkajších priestorov Základnej školy Pavla Marcelyho na Drieňovej 16. Aj preto si nenechajte ujsť moje tohtoročné májové komunitné podujatie v celej svojej kráse, no najmä kvalite. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako som sa na vás tento mesiac pripravoval.

Keďže návštevníkov neustále pribúda, robil som všetko preto, aby som nakupujúcich mohol privítať v o niečo pohodlnejšej zóne s občerstvením. A veru, aj sa mi to podarilo. Svoju rannú kávičku, doobedňajší snack, ľahký obed či olovrant si odteraz budete môcť vychutnať v úplne novej, viacsedadlovej „jedáckej“ zóne. Zmien sa však báť vôbec nemusíte, pretože JA – Burzoblšák všetko zákazníkmi osvedčené meniť nemusím. K dispozícii teda bude môj už tradične fungujúci streetfood stánok a prídu aj predajcovia zdravých koláčov. „Samé dobré veci“ a jedlá si budete môcť vychutnať aj pri limonáde a vode dochutenej domácimi sirupmi.

„Ne – znášaš nakupovanie, ale tvoja polovička „si nemá čo obliecť?“ Nevadí! Zachovaj chladnú hlavu a nezabúdaj ani na to, že „shopping is cheaper than a psychiatrist“. Kým tvoja manželka bude nakupovať, ty si môžeš oddýchnuť v najkomfortnejšej zóne, ktorú ti viem ponúknuť jedine ja. K dispozícii budeš mať pohodlnú vonkajšiu oddychovú zónu s vakmi na sedenie, kde určite vydržíš oddychovať hoci aj celý deň. Bojíš sa, že by začalo pršať? To predsa vôbec nemusíš! Tvoju sobotňajšiu siestu nič nepokazí. Nemusíš mať ani dáždnik, a dokonca ani pršiplášť. Myslel som aj na to. Niekoľko vonkajších priestorov som hodil do nového šatu a pribudla im strieška nad hlavou.

foto: Juli Held Photography

Teraz asi premýšľaš, že sa budeš musieť postarať o svoje dve – tri detičky. Nezúfaj! Opak je pravdou. Pre každého rodiča, ktorý si chce oddýchnuť mám novinku. Zábavnú športovú zónu pre deti. A nie hocijakú! Pre vaše ratolesti bude dôkladne pripravená aj pretekárska dráha s odrážadlami. Vaši najmenší si tak budú môcť zasúťažiť a ty sa môžeš tešiť na celé poobedie plné oddychu pri obľúbenom športovom podujatí, šálke kávy či spánku. Ak by tvoje dieťa nebolo práve súťaživým typom drobca či malým vytrvalým športovcom, ale jeho nadanie je orientované viac na umenie, zavolal som si aj pomocníkov z detskej eventovej agentúry Artlandia. Tí už tradične budú rozvíjať umelecké myslenie tvojich detí v tvorivých dielňach. A aby toho nebolo málo, nebude chýbať ani mimoriadne obľúbené maľovanie na tvár.

Všetci, „Dogloveri“ pozor! Burzoblšák v apríli vyzbieral spolu so Sladkým domovom Trnava 73€. Sladký domov Trnava sa neustále stará o to, aby boli vaše žalúdky plné. Vravíte si, ako je to možné? Práve oni sú predajcami koláčov, ktoré po celý čas u mňa jete. Navyše, ak netúžite po inom, len aby ste boli „A person your dog thinks you are“, vedzte, že z koláčovej tržby prispievate aj na útulky. Doposiaľ sa nám všetkým podarilo pre útulky na Slovensku vyzbierať už viac ako 600€. Práve vy mi môžete pomôcť v tom, aby toho bolo ešte o čosi viac. Nemusí to byť suma v hodnote domu či auta. Úplne postačí malý symbolický cent. Nejde o cifry, ale o dobrý skutok.

foto: Juli Held Photography

A aby som nezabudol. Mám pre vás ešte jednu novinku. V apríli sme fotili tričká, náramky, hrnčeky a tašky s úžasnými ľuďmi a hercami Noelom Czuczorom a Mary Havranovou. Samozrejme, neboli sme na to sami. Pomáhala nám šikovná fotografka Kristiana Vavreková a modelmi sa tiež stali aj dva zachránené psíky Snehulienka a Fredy. Som veľmi rád, že sa táto spolupráca vydarila a že sme spoločne s hercami a fotografkou urobili dobrú vec. Aj takýmto spôsobom sme všetci spoločne podporili kampaň z predaja merchu, z ktorého 100% zisk na pravidelne putuje na podporu útulkov.

Keď som už povedal všetko, čo som chcel neostáva mi nič iné, len sa tešiť na naše čoskoré májové stretnutie!

Tvoj Burzoblšák

 

Burzoblšák:
8:00 – 14:00 hod. Burzoblšák

Program:
9:00 – 13:00 hod. tvorivé dielne Artlandia

9:00 – 13:00 hod. maľovanie na tvár Artlandia

9:00 – 13:00 hod. detská odrážadlová športová dráha

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/2021456608068723/
Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia

 

Tešíme sa na Vás už 5. mája v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Ružinove!