V sobotu začína Burzoblšáku už štvrtá sezóna!

Po dvojmesačných prázdninách je tu opäť Burzoblšák. Komunitné podujatie a blší trh v Ružinove, ktorý sa počas uplynulej sezóny tešil veľkému záujmu predajcov i návštevníkov. Preto pokračuje ďalej každú prvú sobotu v mesiaci aj počas sezóny 2018/2019.

Okrem pravidelných stretnutí už stálej komunity ľudí a priateľov každý mesiac sa Burzoblšák snaží posilniť aj charitatívny rozmer akcie a pomáhať jednak recyklácii nepotrebných prebytkov z domácností ale aj ľuďom a zvieratkám v núdzi. Vyzbierané oblečenie za posledné mesiace pred letnými prázdninami sme odniesli občianskemu združeniu Prima a útulku – Zatúlané psíky Šaľa sme darovali sumu 345 Eur, ktorá sa vyzbierala prostredníctvom predaja Burzoblšák tričiek, hrnčekov, náramkov, tašiek, magnetiek a odznakov.

foto: Pati Photography

Pýtate sa, čo Vám ponúkne Burzoblšák v novej sezóne?

Ak plánujete návštevu septembrového Burzoblšáku, určite si prídete na svoje. Po dvoch mesiacoch sa nahromadilo predajcom v skriniach veľa letného oblečenia, ktoré by chceli posunúť ďalej, ale samozrejme v ponuke budú už aj jedinečné kúsky do jesenných outfitov. Príďte si nájsť svoj vysnívaný kardigan, či kabátik na jesenné prechádzky. Na Burzoblšáku sa nakupuje bez výčitiek – šetríte životné prostredie a využijete znovu oblečenie, ktoré niekomu nesadlo, no vám presne zapasovalo do šatníka. V ponuke budú aj originálne handmade doplnky od lokálnych výrobcov ale aj nesmrteľné, stále originálne LP platne. Medzi predajným sortimentom sa zvyknú objaviť aj knihy či starožitnosti. Nezabudnite doma svojho partnera, pretože máme čoraz viac predajcov – pánov, ktorí tiež ponúkajú svoje oblečenie.

Na septembrovom Burzoblšáku budú v rámci programu už tradične tvorivé dielničky pre deti a maľovanie na tvár. Jedáci si prídu na svoje aj v zóne s občerstvením, kde okrem kvalitnej kávy a limonády nájdu aj chutné a zdravé koláčiky. Nevynechajte ani návštevu stánku s domácimi produktami z farmy – sirupy, džemy či pečené čaje sa vám na jeseň určite zídu.

Keďže sa Burzoblšák neustále snaží zlepšovať a ponúknuť ľuďom viac, od septembra budete môcť darované oblečenie rozčleniť do viacerých košov rozdelených na dámske, pánske a detské oblečenie, čím uľahčíte robotu občianskym združeniam. Ak by ste chceli pomôcť a podporiť zvieratká, vedzte, že so zbierkou určite nekončíme a od septembra do decembra zbierame peniažky pre Cerberus n.o. – útulok pre zvieratká v Senici. Nezabudnite sa zastaviť v info stánku pre tričko či hrnček, alebo iný z našich Burzoblšák produktov a vašim nákuom pomôžete nie len zvieratkám ale podporíte aj handmade tvorbu lokálnych výrobkýň hrnčekov a náramkov.

(Foto: Pati Photography)

Hoci sa počas letných mesiacov Burzoblšák nekonal, v júni sa podarilo organizátorom spustiť nový projekt – platformu na online predaj pre celé Slovensko. Je to ďalšie z rozšírení projektu, na ktorom organizátori pracovali aby poskytli priaznivcom tohto podujatia ďalšiu možnosť ako si jednodcho nakúpiť či zbaviť sa vecí z pohodlia domova a to dokonca ľuďom, ktorí kvôli Burzoblšáku cestujú do Bratislavy z rôznych kútov Slovenska. Ak sa chcete dozvedieť o online Burzoblšáku viac navštívte: www.burzoblsak.sk

Stretneme sa výnimočne 2. sobotu v mesiaci – 8. Septembra v areáli Základnej školy Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v čase od 8:00 hod. – 14:00 hod.